HOME            NIEUWS            UITSLAGEN            PROGRAMMA            TEAMS            CLUBS



  Spektakelstuk levert DVVA-1 punt op

Door: Maarten Smakman

6 november: In een zeer boeiende wedstrijd heeft DVVA-1 zaterdag met 3-3 gelijkgespeeld bij VVZ ‘49. In Soest was het met name de eerste helft ronduit genieten voor beide supporterskampen. De 2-3 ruststand moge voor zichzelf spreken. Nadat de kruitdampen na 90 minuten definitief optrokken, stond er een voor beide partijen uiteindelijk bevredigende gelijke stand op het bord. Met dit gelijkspel ziet DVVA concurrent Argon tot op een punt naderen. De geelzwarte leeuwen houden VVZ echter op drie punten afstand.

In de regelrechte topper in de tweede klasse B kon DVVA niet beschikken over de geblesseerden Dennis Gommers, Huub Wolterink en Peter Landa. In de basiself maakte dientengevolge Tui Schrijver voor het eerst dit seizoen zijn opwachting. Verder verscheen DVVA met dezelfde spelers ten tonele die een week eerder tegen Loosdrecht de eerste periode binnensleepten.

Deze eerste periode en de bijbehorende koppositie werden door trainer Spanninga tot hoofditems van zijn voorbespreking gebombardeerd. Waar DVVA tot nu in de schaduw van het hoogaangeslagen VVZ opereerde, stond DVVA in de negende wedstrijd van het seizoen aan de aftrap als koploper. Spanninga droeg z’n mannen op deze status uit te dragen en ook op bezoek bij de naaste concurrent vol voor de winst te spelen.



Deze boodschap werd door de geelzwarte leeuwen zeer goed begrepen. De 1-0 achterstand na vier minuten (een duw en trek kopstoot volgend op opportunistische lange voorzet) deed hier niets aan af. DVVA combineerde het eerste kwartier soepel door de Soester linies en de fraaie gelijkmaker van Teun Meurs in de tiende minuut was dan ook meer dan terecht. De rossige Brabander schatte een vrije trap van Fred Admiraal zeer goed in, de strakke kopstoot van zo’n vijftien meter afstand vond precies de goede kant van het zijnet.

DVVA pakte hierna de wedstrijd stevig in handen. Ook de domper waarbij VVZ na een onachtzaamheid op het middenveld wederom aan een voorsprong kwam, bracht DVVA niet van zijn stuk. Vanuit de goed opbouwende defensie en een ‘verdeel en heersend’ middenveld kwam VVZ er niet meer aan te pas en het wachten was op de vertaling van dit overwicht in de score. Dit gebeurde precies op het halve uur. Teun Meurs werd na een knappe actie bruut tegen het gras gewerkt, hetgeen door de goed leidende scheidsrechter Doest als een strafschop werd beoordeeld. Voor de vijfde (!) maal dit seizoen, had Maarten Smakman vanaf elf meter geen genade: 2-2.

In het vervolg van de eerste helft was het wachten op de zwartgele voorsprong. Net voor het rustsignaal leek Maarten Smakman deze te gaan realiseren. Zwaar gehinderd kwam hij hier niet zelf aan toe. Met overzicht zette hij echter Daniel Vecht aan het werk die beide partijen met z’n eerste seizoenstreffer uit balans richting de thee stuurde: 2-3.

In de tweede helft ging DVVA op zoek naar een snelle knock-out. Tui Schrijver kreeg hier vroeg de kans toe. Schrijvers inzet werd echter knap gekeerd door de Soester doelman.

Hierna was het merkwaardigerwijs gedaan met de geelzwarte daadkracht. Het was nog slechts VVZ dat de klok sloeg. Met een snelle rechterspits, een dynamische centrale middenvelder en een bonkige maar behendige centrumspits werd de geelzwarte verdediging voor grote problemen gesteld. Hiervan bleek er in de 60e minuut na een klutssituatie een onoverkomelijk: 3-3.



In het vervolg was het ook slechts VVZ dat aanspraak maakte op de winnende treffer. Keeper Van Heteren moest vol aan de bak en groeide met knappe reddingen uit tot de onbetwiste ‘man of the match’. Tot wanhoop van heel Soest hield de Apeldoorner de VVZ-voorwaartsen zeker vijf keer van een zekere treffer af.

Billenknijpend haalde DVVA uiteindelijk het eindsignaal. De slotconclusie mocht hierbij luiden dat een gelijkspel uit bij een directe concurrent met tevredenheid mag worden ontvangen. Het sterke ‘koploperwaardige’ spel van de eerste helft, stuurt DVVA daarnaast met vertrouwen de eindelijk aangebroken herfst in.

Aankomende zaterdag kunnen de geelzwarte leeuwen hun vertrouwen verder opvijzelen. Dan komt het taaie CJVV op bezoek op sportpark Drieburg. De wedstrijd vangt aan om 14.30. Komt allen!

DVVA: Van Heteren; Admiraal, Bergacker, Leek, F. van Muiswinkel; Weijers, Ossenkoppele, Schrijver; Meurs, Smakman (75e Hupperets), Vecht.


Reageren op dit bericht?
Post je bijdrage op het gastenboek van DVVA!